Oferta - Leczenie kanałowe (Endodoncja)
Czym jest leczenie kanałowe?
Jeśli jeden z Pana/i zębów jest martwy lub wykazuje oznaki zapalenia miazgi to tylko leczenie kanałowe daje możliwość zachowania tego zęba. Leczenie przeprowadzane jest w miejscowym znieczuleniu, lekarz stomatolog usuwa próchnicę, odbudowuje ząb i uzyskuje dostęp do miazgi, która zostaje następnie usunięta. Kanał korzeniowy musi najpierw zostać oczyszczony i zdezynfekowany, a następnie szczelnie wypełniony. Alternatywą dla leczenia kanałowego jest usunięcie zęba, a następnie zamknięcie luki poprzez implant lub most.
Dlaczego my?
Ponad 20 lat doświadczenia - w naszym gabinecie wyleczyliśmy już ponad 20.000 kanałów i jesteśmy specjalistami od ratowania zębów, często kwalifikowanych do usunięcia. Posiadamy również doświadczenie naukowe w zakresie endodoncji oraz dydaktyczne, ucząc zarówno studentów i specjalizantów na UM w Łodzi jak i innych dentystów podczas prywatnych szkoleń i wykładów.
Mikroskop - każdy zabieg z zakresu endodoncji wykonywany jest w naszym gabinecie pod mikroskopem, w wielokrotnym powiększeniu i przy mocnym oświetleniu. Pozwala nam to odnaleźć główne i dodatkowe kanały i dokładnie je oczyścić, a tym samym znacznie podnieść skuteczność wykonywanego zabiegu.
Leczenie najtrudniejszych przypadków - specjalizujemy się w najbardziej skomplikowanym i powikłanym leczeniu kanałowym:
1. Leczymy zęby po urazie u dorosłych i dzieci
2. Leczymy resorpcje i perforacje kanałów korzeniowych
3. Usuwamy złamane narzędzia endodontyczne pozostawione w kanale
4. Leczymy zęby o trudnej anatomii: z wąskimi lub zakrzywionymi kanałami, z dodatkowymi kanałami lub kanałami o nietypowej lokalizacji
5. Leczymy zęby z wadami rozwojowymi: zęby wgłobione
6. Stymulujemy zatrzymamy rozwój korzeni zębów stałych
Gabinet referencyjny - na stałe współpracujemy z wieloma gabinetami z Łodzi i okolic. Lekarze dentyści kierują do nas swoich pacjentów celem wykonania skomplikowanego leczenia kanałowego, a następnie pacjent wraca na kontynuację leczenia do lekarza prowadzącego z dokładnym opisem wykonanych procedur oraz zdjęciem RVG.
Bezboleśnie i delikatnie - wielu pacjentów boi się bólu towarzyszącego leczeniu kanałowemu. Związane jest to zazwyczaj z doświadczeniem (swoim lub kogoś bliskiego) wykonywania tego zabiegu poprzez dewitalizację miazgi bez znieczulenia. W naszym gabinecie leczenie kanałowe przeprowadzamy z użyciem najskuteczniejszych środków. Oznacza to, że ząb, dziąsło i kość są znieczulone i pacjent nie odczuwa bólu od samego początku do końca wizyty.
Leczenie kanałowe w 1 dzień - Dzięki użyciu mikroskopu i maszynowych narzędzi kanałowych często zabieg może być przeprowadzony w trakcie jednej wizyty. Jest to wygodne dla pacjenta, skraca czas leczenia i umożliwia szybką odbudowę korony zęba. Jednak w określonych przypadkach założenie opatrunku i odroczenie wypełnienia kanałów do kolejnej wizyty zwiększa sukces leczenia. W naszym gabinecie lekarz endodonta każdorazowo indywidualnie ocenia rokowanie zęba i podejmuje decyzję czy zakończyć leczenie na pierwszej czy na kolejnej wizycie.
Zobacz efekty naszej pracy
Leczenie pana Karola
Pan Karol został skierowany do naszego gabinetu celem leczenia bólu zęba trzonowego w żuchwie, który szczególnie nasilał się w nocy.
Lekarz prowadzący zdiagnozował nieodwracalne zapalenie miazgi jednak nie podjął się leczenia ze względu na duże zakrzywienie korzenia.
Dr Agnieszka Żęcin przeprowadziła leczenie kanałowe pod mikroskopem podczas jednej wizyty, po której ból całkowicie ustąpił.
Leczenie pana Sławomira
Pan Sławomir został skierowany z innego gabinetu w celu usunięcia z kanału bardzo długiego fragmentu złamanego narzędzia.
Dzięki dużemu doświadczeniu i użyciu specjalistycznych narzędzi oraz powiększenia w mikroskopie dr Agnieszka Żęcin usunęła złamane narzędzie.
Pacjent uniknął usunięcia zęba, a wizyty kontrolne potwierdzają, że ząb przez wiele lat pozostaje bezobjawowy i pełni swoją funkcję.
Leczenie pani Krystyny
Pani Krystyna zgłosiła się do naszego gabinetu 20 lat temu z powodu bólu prawej, dolnej szóstki.
Zdjęcie RTG pokazało bardzo rozległe zmiany wokół wierzchołków korzeni, co oznaczało niepewne rokowanie. W tamtym okresie takie zęby zazwyczaj kwalifikowano do usunięcia, jednak wspólnie z pacjentką podjęliśmy decyzję o leczeniu.
Dr Agnieszka Żęcin przeprowadziła powtórne leczenie kanałowe, a następnie ząb został odbudowany wkładem i koroną. Od 20 lat ząb pozostaje bezobjawowy, a na zdjęciach kontrolnych widać zdrową kość wokół korzeni.
Leczenie pana Marka
Pan Marek zgłosił się do naszego gabinetu celem leczenia zębów.
Po wykonaniu zdjęcia pantomograficznego została stwierdzona resorpcja w górnej jedynce, która nie dawała żadnych objawów, a prowadzi do nieodwracalnego zniszczenia korzenia i utraty zęba. Jej leczenie wymaga dużego doświadczenia klinicznego.
Dr Agnieszka Żęcin przeprowadziła zabieg stosując odpowiednie preparaty lecznicze oraz specjalistyczne narzędzia endodontyczne. Następnie korzeń został wzmocniony poprzez zacementowanie wkładu z włókna.
Leczenie pani Izabeli
Pani Izabela rozpoczęła leczenie kanałowe dolnego trzonowca w innym gabinecie. Podczas poszukiwania ujścia kanału doszło do perforacji dna komory i lekarz prowadzący skierował pacjentkę do naszego gabinetu.
Dr Agnieszka Żęcin zamknęła perforację przy użyciu biozgodnych materiałów przeprowadzając zabieg pod mikroskopem oraz opracowała i wypełniła kanały.
Dzięki temu pacjentka uniknęła usunięcia zęba.
Leczenie Ewy
Ewa (lat 13) została skierowana celem leczenia kanałowego górnej dwójki i trójki ze względu na obrzęk wargi i planowany zabieg usunięcia torbieli w szczęce. Na zdjęciu rentgenowskim widoczne były bardzo rozległe zmiany w kości.
Dr Agnieszka Żęcin podejrzewała obecność zęba wgłobionego i skierowała Ewę na tomografię komputerową. Zdjęcie 3D potwierdziło diagnozę i rozpoczęto leczenie górnej dwójki. W ciągu 5 miesięcy zmiany w kości zmniejszyły się znacząco i został wykonany tylko drobny zabieg chirurgiczny. Ostatecznie górna trójka nie wymagała leczenia. Zmiany wygoiły się całkowicie i po 4 latach oba zęby funkcjonują prawidłowo.
Leczenie Szymona
Dziesięcioletni Szymon został skierowany z bólem lewej, górnej dwójki. Po wykonaniu zdjęcia RTG okazało się, że miazga obumarła w zębie z niezakończonym rozwojem wierzchołka korzenia.
W takim przypadku leczenie jest bardzo skomplikowane i nie da się wypełnić kanału w tradycyjny sposób. Co więcej cienkie ściany korzenia predysponują go do złamania. Po rozmowie z mamą Szymona wspólnie podjęliśmy decyzję o przeprowadzeniu nowatorskiego zabiegu rewaskularyzacji.
Leczenie zakończyło się sukcesem, a obecnie u 20 letniego Szymona ząb jest nadal bezobjawowy.
Leczenie pani Katarzyny
Pani Katarzyna rozpoczęła leczenie w innym gabinecie ze względu na stan zapalny wokół wierzchołków korzeni. Podczas leczenia doszło do złamania narzędzia kanałowego i lekarz prowadzący skierował pacjentkę do naszej kliniki celem kontynuacji zabiegu.
Dr Agnieszka Żęcin usunęła złamane narzędzie przy użyciu mikroskopu zabiegowego i narzędzi ultradźwiękowych oraz opracowała i wypełniła kanały.
Leczenie pani Marty
Pani Marta zgłosiła się z bólem oraz niewielkim obrzękiem po stronie prawej w okolicy górnych trzonowców.
Zdjęcie rentgenowskie wykonane w naszym gabinecie ujawniło znaczne zakrzywienie korzenia, którego leczenie wymagało dużego doświadczenia klinicznego i użycia specjalistycznych narzędzi kanałowych.
Po pierwszej wizycie wszystkie dolegliwości ustąpiły w związku z czym wypełniono kanały i zakończono leczenie.