top of page

Oferta - Implantologia

41.jpg

Czym są implanty zębów

Implanty to niewielkie śruby wykonane z tytanu lub cyrkonu, które osadza się w kości w miejscu utraconego korzenia zęba. Do ich produkcji wykorzystuje się biokompatybilne materiały, które przez organizm traktowane są jak własna tkanka. Dzięki temu w pełni integrują się z naturalną kością i stanowią stabilny filar dla zamocowania pracy protetycznej: korony, mostu czy protezy.

Możliwości wykorzystania implantów

1) Braki pojedynczych zębów

W tym przypadku osadzany jest pojedynczy implant, na którym mocuje się koronę protetyczną. Jest to doskonała alternatywa dla tradycyjnych mostów protetycznych i pozwala uniknąć szlifowania zębów sąsiadujących z luką.

Implant - bez tła_edited.jpg

2) Brak kilku zębów sąsiadujących ze sobą

Najkorzystniejszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest wykonanie mostu opartego na implantach. W pierwszym etapie osadzamy w kości implanty, które stanowią filary do wykonania mostu imitującego naturalne korony zębów

Most na implantach bez tła 1_edited_edit

3) Bezzębie

 

W przypadku bezzębia najlepszym rozwiązaniem są protezy zębowe oparte na implantach. Zapewniają pacjentowi większy komfort użytkowania niż tradycyjne protezy. Stabilnie trzymają się w ustach, pozwalają spożywać każdy rodzaj posiłku, nie wypadają podczas mówienia i można w nich spać bez ryzyka zadławienia. Nie wymagają też kleju do protez w celu ich mocowania.

Proteza na implantach bez tła_edited.jpg

Etapy leczenia

Część chirurgiczna - jest to zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym podczas którego implant zostaje osadzony w kości w miejscu utraconego korzenia zęba. Zabieg ten jest całkowicie bezbolesny, a pacjent może normalnie funkcjonować już następnego dnia. Przez kolejne 6 do 12 tygodni implant integruje się z naturalną kością. 

Część protetyczna - zabieg ten przypomina wykonanie tradycyjnej odbudowy protetycznej. Lekarz pobiera w gabinecie wyciski, które wysyłane są do laboratorium. Tam technik dentystyczny wykonuje koronę, most lub protezę, które odtwarzają wygląd i funkcjonalność naturalnych zębów. Na końcu lekarz przymocowuje pracę do implantów tak, że pacjent nie może samodzielnie wyjąć jej z ust.

Jakie są konsekwencje braku odbudowy utraconych zębów:

zaburzenia zgryzowe, przesuwanie się sąsiadujących zębów, tworzenie się węzłów urazowych, a w konsekwencji zaburzenia w stawie skroniowo- żuchwowym, bóle głowy, bóle kręgosłupa

większe obciążenie mechaniczne podczas żucia dla pozostałych zębów

problemy z gryzieniem i przeżuwaniem pokarmów

zaburzona estetyka twarzy, problemy z mówieniem, wstyd podczas uśmiechania się, zmniejszona pewność siebie

bottom of page