top of page

Oferta - Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna.jpg

Czym jest stomatologia estetyczna?

Stomatologia estetyczna wykorzystuje zabiegi z wielu dziedzin stomatologii, które pozwalają nadać lub przywrócić pacjentom piękny, harmonijny uśmiech. Efekt ten możemy osiągnąć poprzez leczenie drobnych niedoskonałości lub przeprowadzenie pełnej metamorfozy. Wykonując licówki, korony i estetyczne wypełnienia możemy poprawić kształt zębów, zmienić ich długość i kolor, a atrakcyjny, estetyczny uśmiech dodaje pewności siebie i poprawia komfort w codziennym życiu.

Dlaczego my?

Ponad 20 lat doświadczenia - w naszym gabinecie od lat wykonujemy zabiegi z działu stomatologii estetycznej. W tym czasie zmieniły się technologie, my podnosiliśmy swoje kwalifikacje ucząc się od najlepszych specjalistów w tej dziedzinie, a jednocześnie obserwujemy naszych pacjentów. Widzimy, że wykonane przez nas prace utrzymują się przez długie lata zachowując swoją funkcjonalność i piękny wygląd.

 

Naturalna metamorfoza - stawiamy na naturalny wygląd. Planując korony i licówki bierzemy pod uwagę rysy twarzy, cerę, kształt ust i brody- tak żeby uśmiech harmonijnie komponował się z całą twarzą i wizerunkiem pacjenta. W ostatecznym rezultacie zęby są jasne i proste, a jednocześnie wyglądają bardzo naturalnie.

 

Stomatologia minimalnie inwazyjna - szlifując zęby pod licówki czy korony maksymalnie oszczędzamy własne tkanki pacjenta. Dzięki temu w większości przypadków nie wykonujemy dodatkowego leczenia kanałowego żywych zębów przed szlifowaniem. Zmniejsza to koszty leczenia, zabieg jest mniej inwazyjny i unikamy nieodwracalnego “uśmiercenia” zęba, co jest szczególnie istotne u młodych pacjentów.

 

Planowanie i wizualizacja efektów leczenia - przed rozpoczęciem leczenia wykonujemy serię zdjęć i przeprowadzamy analizę uśmiechu, co pozwala nam precyzyjnie zaplanować kształt przyszłych koron i licówek. Następnie przygotowujemy tzw. mock-up, czyli próbną odbudowę wykonaną z kompozytu, którą nakładamy na zęby. W ten sposób pacjent może sam podejrzeć jaki będzie końcowy efekt estetyczny, a lekarz zweryfikować pracę pod względem funkcjonalnym.

 

Holistyczne podejście - głównym celem wykonania odbudowy estetycznej jest przywrócenie lub nadanie pięknego uśmiechu. Jednak zdrowie zębów i dziąseł oraz funkcjonalność pracy są dla nas równie ważne. Zęby górne i dolne muszą się ze sobą kontaktować w taki sposób, żeby nie tworzyły się węzły urazowe. Dzięki temu zachowujemy w zdrowiu staw skroniowo-żuchwowy i unikamy napięć mięśni twarzy i bólów głowy.

Sprawdź rezultaty naszej pracy

Leczenie pani Ewy

Pani Ewa od dawna myślała o poprawie estetyki swojego uśmiechu. Skarżyła się głównie na kolor zębów, w szczególności szare przebarwienia wokół jedynek oraz widoczne dziąsła podczas uśmiechania.

W pierwszej kolejności technicy w laboratorium protetycznym stworzyli prowizoryczny model przyszłych koron, biorąc pod uwagę kształt ust i rysy twarzy pani Ewy. Następnie, przed oszlifowaniem zębów, zostały wymodelowane korony tymczasowe w ustach pacjentki, dzięki czemu mogła ona zobaczyć i poczuć przewidywane rezultaty leczenia jeszcze przed jego rozpoczęciem. Kolejnym etapem było wydłużenie koron klinicznych, po którym pani Ewa od razu zauważyła znaczną poprawę estetyki.

Po wykonaniu licówek, koron i mostów pacjentka stwierdziła, że spełniła swoje marzenie o pięknym uśmiechu.

Leczenie pani Karoliny

Pani Karolina zgłosiła się do dr Agnieszki Żęcin ze względu na widoczne przerwy między górnymi zębami, które wpływały na harmonię uśmiechu. Z analizy estetycznej zdjęć i modeli wynikało, że konieczne będzie wykonanie czterech licówek.

Przed przystąpieniem do szlifowania zaprojektowano jednak dwa prowizoryczne rozwiązania w ustach pacjentki. Dzięki temu mogła ona ocenić przewidywany efekt końcowy po wykonaniu dwóch lub czterech licówek. Ostatecznie przeprowadzono wybielanie wszystkich zębów oraz zacementowano dwie licówki, które przywróciły harmonię uśmiechu i spełniły oczekiwania pani Karoliny.

W tym przypadku wykonanie dwóch zamiast czterech licówek u młodej osoby pozwoliło ograniczyć inwazyjność zabiegu z pełną satysfakcją ze strony pacjentki.

Leczenie pana Marka

Pan Marek zgłosił się do naszego gabinetu ze względu na liczne problemy związane z estetyką uśmiechu. Zęby były nierównej wielkości, przebarwione i posiadały wiele nieładnych wypełnień z nawisami.

Podczas leczenia dr Agnieszka Żęcin przywróciła prawidłowy kształt i funkcję zębów bocznych poprzez wykonanie nakładów i nowych wypełnień. Poprawę estetyki uśmiechu uzyskano dzięki wykonaniu licówek porcelanowych na zęby przednie górne i dolne.

Leczenie pani Hanny

Pani Hanna zgłosiła się do naszej kliniki ponieważ nie była zadowolona z wyglądu swoich zbyt krótkich i przebarwionych górnych zębów. Podczas pierwszej sesji zdjęciowej widoczne było, że uśmiechając się pacjentka nawykowo zakrywa zęby górną wargą.

W pierwszym etapie zaprojektowano prowizoryczne korony w ustach pacjentki, dzięki czemu miała ona możliwość zobaczyć i poczuć przewidywany efekt końcowy. Następnie dr Agnieszka Żęcin we współpracy z technikami wykonała 6 licówek pełnoceramicznych przywracając pani Hannie naturalny uśmiech i pewność siebie.

bottom of page