top of page

Oferta - Higienizacja

3R4A9862_edited.jpg

Czym jest zabieg higienizacji?

Higienizacja, czyli usunięcie kamienia i osadów nazębnych, wpływa nie tylko na estetykę uśmiechu, ale co ważniejsze jest zabiegiem profilaktyczno-leczniczym. Zapewnia lekarzowi  lepszą widoczność podczas przeglądu oraz ogranicza ilość bakterii w jamie ustnej, co warunkuje skuteczność leczenia stomatologicznego. Tym samym profesjonalne oczyszczanie zębów przygotowuje pacjenta do leczenia w gabinecie, a po jego zakończeniu podtrzymuje efekty.

Dlaczego my?

Pracujemy na najnowocześniejszym sprzęcie dostępnym na rynku światowym Airflow Prophylaxis Master.

 

Pracujemy zgodnie ze szwajcarskim protokołem GBT (Guided Biofilm Therapy), który wyróżnia się minimalnie inwazyjnym leczeniem, przy zachowaniu maksymalnego poziomu komfortu, bezpieczeństwa i skuteczności.

Stosujemy produkty, które są całkowicie bezpieczne dla licówek, koron, mostów i implantów.

Indywidualnie dobieramy zalecenia dotyczące produktów i techniki domowej higieny tak, aby jak najdłużej utrzymali Państwo efekty higienizacji.

Częstotliwość zabiegów ustalamy w oparciu o stan zdrowia dziąseł i przyzębia, ale również realne możliwości i potrzeby pacjenta.

Lepiej zapobiegać niż leczyć!

higienizacja.png

Czym jest płytka nazębna?

Płytka nazębna jest bezbarwną warstwą bakterii, która każdego dnia odkłada się na powierzchni zębów. Po pewnym czasie mineralizuje się tworząc kamień nazębny, który powoduje między innymi: 

krwawienie dziąseł podczas szczotkowania lub samoistne krwawienie dziąseł, 

nieświeży oddech, 

recesje dziąseł, a w konsekwencji odsłonięcie szyjek zębów i nadwrażliwość, 

zanik kości, 

ruchomość zębów, a w skrajnych przypadkach utratę zębów wolnych od próchnicy (tzw. parodontoza)

Co więcej jama ustna stanowi wrota do naszego organizmu, a stany zapalne wywołane przez obecność bakterii w jamie ustnej mogą prowadzić do wystąpienia lub podtrzymywania wielu chorób ogólnych. Najważniejsze jednostki chorobowe, które mogą mieć związek z ogniskami zapalnymi w jamie ustnej to m.in:

choroby serca, w tym 2x wyższe ryzyko śmiertelnego w skutkach zawału serca

udar mózgu

cukrzyca

schorzenia układu oddechowego

reumatoidalne zapalenie stawów

Kobiety w ciąży, u których występuje choroba dziąseł, mogą być bardziej narażone na urodzenie dziecka przedwcześnie lub z niedowagą. Co więcej, dziąsła u kobiety ciężarnej są bardziej wrażliwe na płytkę bakteryjną, co skutkuje częstszym występowaniem rozległych stanów zapalnych dziąseł.

Rozwiązaniem jest regularne przeprowadzanie profesjonalnej higienizacji w gabinecie stomatologicznym, podczas której usuwana jest niewidoczna gołym okiem płytka nazębna, nieestetyczne osady oraz kamień. W trakcie zabiegu oferujemy również:

1. Wybarwienie niewidocznej dla oka płytki nazębnej w celu określenia miejsc trudnych do oczyszczenia.

2. Aplikację preparatów remineralizujących, które zapobiegają próchnicy oraz zatrzymują niewielkie ogniska próchnicy, które nie wymagają jeszcze leczenia stomatologicznego. 

3. Indywidualny dobór produktów do higieny domowej

Domowa higiena jamy ustnej

Codzienna higiena jamy ustnej, dieta i nasz styl życia mogą predysponować do zwiększonej aktywności próchnicy, erozji czy chorób przyzębia. Oczyszczenie zębów i dobór szczoteczki czy pasty do zębów są tylko z pozoru proste. Na rynku dostępny jest coraz większy wybór produktów, a każdy z Nas ma nieco inne potrzeby. Ponadto błędy podczas codziennej higieny takie jak niewłaściwe ruchy szczotką, czy zbyt duża siła ucisku mogą przyczyniać się np. do nadwrażliwości zębów. Z tego powodu nasza higienistka przeprowadza indywidualne instruktaże higieny jamy ustnej z doborem odpowiednich produktów i techniki szczotkowania.​

Ile trwa wizyta higienizacyjna?

Wizyta higienizacyjna trwa do 1.5 godziny. Celem konsultacji mogą Państwo przynieść ze sobą swoje produkty do higieny domowej. W trakcie wizyty rozwiejemy wszystkie wątpliwości dotyczące prawidłowego dbania o higienę jamy ustnej.

bottom of page