top of page

Kogo wspieramy

Dentyści Ukrainie

Opieka stomatologiczna dla uchodźców z Ukrainy

Po inwazji Rosji na Ukrainę 24.02.2022 i przybyciu do Polski milionów uchodźców polscy dentyści zaoferowali bezpłatną pomoc stomatologiczną dla osób uciekających przed wojną. Nasz gabinet dołączył do akcji poprzez stronę internetową www.dentysciukrainie.pl. Od początku marca przyjęliśmy wielu pacjentów, którzy potrzebowali pilnego leczenia i uśmierzenia bólu.

solidarni-grafika.jpg
1907fff9-47b0-4c49-9658-e4a6f4993d24.jpg

Dental Mavericks

Opieka stomatologiczna dla uchodźców z Syrii w Libanie

Misją fundacji jest zapewnienie profilaktyki i leczenia stomatologicznego uchodźcom z Syrii w Libanie i Libańczykom żyjącym na granicy ubóstwa. Od czerwca 2019 roku nasza dentystka Marta Żęcin mieszka w Libanie w dolinie Bekaa i koordynuje projekt stomatologiczny dla Dental Mavericks. We wrześniu 2019 roku nasz gabinet zorganizował zbiórkę pieniędzy wśród znajomych lekarzy dentystów i rodziny, dzięki której udało się zakupić materiały stomatologiczne, które wesprą działania fundacji przez kolejne kilka miesięcy. Na początku paździenika 2019 roku do Marty na tydzień dołączyła jej mama Agnieszka Żęcin. Przez tydzień razem brały udział w projekcie organizowanym we współpracy z Syrian American Medical Society i Uniwersytetem w Buffalo oraz Uniwersytetem Saint Joseph w Bejrucie, podczas którego leczenie otrzymało 2602 dzieci.

Dentysta w Afryce

Leczymy zęby w Kamerunie

Dentysta w Afryce to projekt autorstwa Konrada Rylskiego, który postanowił leczyć zęby mieszkańcom Kamerunu. W ramach misji do gabinetu w Abong-Mbang przyjeżdżają kolejni dentyści- wolontariusze i pomagają lokalnej ludności uporać się z bólem zębów. W 01.2015 roku do Kamerunu wyjechała jedna z naszych dentystek Marta Żęcin, z walizką pełną past do zębów i materiałów zakupionych przez nasz gabinet. Przez miesiąc edukowała kameruńskie dzieci na temat higieny jamy ustnej, usuwała zęby w afrykańskim buszu i jako jedyny stomatolog w promieniu kilkuset kilometrów zakładała wypełnienia w miejscowym gabinecie.

bottom of page