top of page

Oferta - Stomatologia zachowawcza

Czym jest stomatologia zachowawcza?

Wypełnienia kompozytowe dają możliwość odbudowy zębów ukruszonych, nieestetycznych lub zniszczonych przez próchnicę i pozwalają zapobiec bardziej skomplikowanu leczeniu w przyszłości. W naszym gabinecie pracujemy kompozytem estetycznym Enamel HRI, stosowanym w najlepszych gabinetach na całym świecie. Charakteryzuje się on wyjątkową trwałością i estetyką ponieważ imituje naturalny kolor i przezierność szkliwa oraz naśladuje jego właściwości mechaniczne. Dzięki temu trudno odróżnić, który z zębów ma założone wypełnienie, a obserwując naszych stałych pacjentów wiemy, że “plomby” założone w naszym gabinecie utrzymują się przez wiele lat. 

Przyp 1 przed_edited.jpg
Przyp 1 po_edited.jpg

W przypadku utraty dużych powierzchni zęba, alternatywą dla wypełnienia może być nakład czyli tzw. inlay lub onlay. Wykonywany jest on indywidualnie dla pacjenta w laboratorium protetycznym z kompozytu lub porcelany, a następnie cementowany (przyklejany do zęba) w gabinecie stomatologicznym.

Wizyty kontrolne

Ważnym elementem leczenia zachowawczego są również wizyty kontrolne, które pomagają zapobiegać rozwojowi próchnicy. Należy umawiać się na nie 1-2 razy do roku w zależności od indywidualnego ryzyka próchnicy, które oceni twój dentysta. Czasami w trakcie wizyt kontrolnych konieczne jest wykonanie zdjęć radiologicznych. Umożliwiają one wykrycie ubytków próchnicowych niewidocznych podczas badania klinicznego, chorób miazgi i tkanek okołowierzchołkowych czy zmian patologicznych w kości. W naszej klinice wykonujemy zdjęcia tylko metodą cyfrową, dzięki czemu dawka promieniowania ograniczona jest do minimum w stosunku do tradycyjnych zdjęć RTG.

bottom of page